Scroll to top
en pl

Kontakt


Czym chata bogata

Bądźmy w kontakcie

Kontakt

  • Stone Cafe Bar & Restaurant

  • ul. Bulwary 1 32-600 Oświęcim

  • biuro@stonerestaurant.pl

Staramy się odpowiadać jak najszybciej

Dzień dobry

Organizujemy przeróżne imprezy okolicznościowe – komunie, chrzciny, urodziny, eventy i imprezy tematyczne. Poza lokalem o nowoczesnym, modernistycznym wystroju posiadamy także uroczy taras, dostępny w ciepłe dni. Wisienką na torcie jest nasza obsługa – oddana i profesjonalna.

Zapraszamy do spróbowania przepysznej polskiej kuchni i szczerej polskiej gościnności.
Stone to nowoczesna restauracja w Oświęcimu, leżąca bezpośrednio nad rzeką Sołą i zaraz w sąsiedztwie rynku głównego.

W bezpośrednim sąsiedztwie restauracji znajduje się również Muzeum Zamek w Oświęcimiu w towarzystwie wieży obronnej, jak i Muzeum Żydowskie i Synagoga.

Kawałek dalej znajduje się ponure muzeum i pomnik ludobójstwa. Miejsce pamięci ofiar holokaustu – Muzeum Auschwitz-Birkenau. To mniejszy, jeden z dwóch kompleksów obozowych. Nieco dalej znajduje się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau II – Judenrampe do którego trafić można przez Bramę Śmierci w Birkenau. W okolicy muzeum zobaczyć można między innymi Pomnik Zagłady, Czerwony domek (bunkier 1) pierwszą komorę gazową, czy wspomnianą wcześniej Judenrampe – czyli rampę, na której wysiadali więźniowie, niedaleko której znajduje się Fountain of Tears – Rzeźbiony dialog cierpienia pomiędzy Holokaustem a Ukrzyżowaniem. Znajduje się w Arad w Izraelu, a replika w Brzezince, blisko byłego obozu Auschwitz.

Adolfin, Skotnica i Borowiec to miejsce, gdzie znaleźć można bogate Stawy Grojeckie.

Restauracja Stone to również punkt na mapie i miejsce odpoczynku dla odwiedzających Energylandię w Zatorze.